„Voiam să scap de amintirea unei seninătăți prea dureroase“
– Mami, cum e Oana? – E… nu știu să-ți spun cum e. Ai s-o vezi pe scenă. E altfel. Pot să-ți spun doar că e cum n-ai mai văzut. Atât. Să-mi zici tu după spectacol cum e Oana. După: – Cum e, mamă, Oana? Cum ți s-a părut? – Trece lumina prin ea, mami. […]
